E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Zakonisht lumi është quajtur më shumë emra si “ Lumi pesë ngjyrësh”, “Lumi që të dërgon në Parajsë”, “Lumi më i bukur në botë”, për shkak të ngjyrave të tij mahnitëse.
Cano Cristales, lumi më i bukur në botë (Foto - Video)

Lumi që gjendet në Kolumbi, është një lum shumëngjyrësh tejet i bukur. Njihet me emrin Cano Cristales, i cili merr pamje shumë ngjyrëshe, përfshirë të verdhën, të gjelbërten, e kaltërta, e zeza dhe në mënyrë të veçantë dominon e kuqja.

Zakonisht lumi është quajtur më shumë emra si “ Lumi pesë ngjyrësh”, “Lumi që të dërgon në Parajsë”, “Lumi më i bukur në botë”, për shkak të ngjyrave të tij mahnitëse.

Megjithatë, për një periudhë të shkurtër kohe çdo vit, lumi vjen në jetë në një shpërthim të gjallë të ngjyrave.

Vendi i lumit u mbyll në mënyrë efektive për turistët për disa vite për shkak të veprimtarisë guerile në rajon së bashku me shqetësimet për ndikimin e trafikut turistik të parregulluar.

Ajo u rihap për vizitorët në vitin 2009, dhe sot ka disa agjenci kolumbiane turistike që i të marrin vizitorët nga një turne për udhëzim të zonës.
Cano Cristales, lumi më i bukur në botë
Cano Cristales, lumi më i bukur në botë
Cano Cristales, lumi më i bukur në botë

Publikuar: 03.02.2014 | 14:34
Lexuar: 3073 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime