E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-mun deklaroi se Kombet e Bashkuara do t'u ndihmojnë palëve kundërshtare në Ukrainë që t'i zgjidhin mosmarrëveshjet përmes rrugës paqesore.
Ban: KB-ja do t'u ndihmojë ukrainasve që ta zgjidhin krizën në mënyrë paqesore
Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-mun deklaroi se Kombet e Bashkuara do t'u ndihmojnë palëve kundërshtare në Ukrainë që t'i zgjidhin mosmarrëveshjet përmes rrugës paqesore.

"Do t'u ndihmojmë ukrainasve që ta zgjidhin krizën përmes rrugës paqesore.

KB qëndron afër popullit ukrainas dhe do ta përmbush rolin e saj në mbështetjen e zgjidhjes paqesore të kësaj krize", theksoi ai.

Ban theksoi se është i shqetësuar për shkak të përdorimit të armëve të zjarrit nga ana e pushtetit, por edhe opozitës.

Publikuar: 21.02.2014 | 08:54
Lexuar: 451 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime