E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sot në mëngjes është shpallur një marrëveshje për "ripërtritjen e qetësisë" dhe për përfundimin e krizës së përgjakshme politike në këtë vend, nga e cila janë vrarë dhjetëra vetë dhe plagosur qindra të tjerë.
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Një protestë e opozitës që filloi në fund të nëntorit të vitit të kaluar si rezulltat i ndërprerjes së bisedimeve më BE-në nga qeveria ukrainase solli 77 të vrarë dhe shumë dëme matriale dhe ekonomike.

Sot në mëngjes është shpallur një marrëveshje për "ripërtritjen e qetësisë" dhe për përfundimin e krizës së përgjakshme politike në këtë vend, nga e cila janë vrarë dhjetëra vetë dhe plagosur qindra të tjerë.

Në takimin për zgjidhje të krizës në Ukrainë morën pjesë presidenti ukrainas Viktor Janukoviç, liderët opozitarë Arsenij Jacenjuk, Vitalij Kliçko dhe Oleg Tjagnibok, ministrat e punëve të jashtme të Gjermanisë, Polonisë dhe ombudsmani rus Vlladimir Lukin.

Ministria e Shëndetësisë sot në mëngjes njoftoi se numri i viktimave në Kiev nga fillimi i trazirave në kryeqytetin ukrainas të martën arriti 77 persona. Të lënduar janë 577 njerëz, prej të cilëve 369 kanë kërkuar ndihmë mjekësore. (MIA)
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s
Gjakëderdhja në Kiev nëpër fotografitë e EPA-s

Publikuar: 21.02.2014 | 15:52
Lexuar: 1418 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime