E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ky hap tregon se Shkëndija mendon seriozisht për sezonin pranveror dhe përkundër ofertës së majme, është vendosur që ekipi më shumë ka nevojë për përvojën dhe cilësinë e bullgarit Yordan Milev.
Shkëndija refuzon ofertë të pasur ruse për Miliev-in


Drejtuesit e Shkëndijës dhe mbrojtësi bullgar Yordan Miliev të martën kanë refuzuar një ofertë të pasur nga një skuadër nga Rusia. Të martën në adresë të ‘kuqezinjëve’ ka arritur një ofertë serioze me dëmshpërblim të lartë për Shkëndijën dhe pagesë shumë të mirë për mbrojtësin. Mirëpo edhe pse shumë e favorshme, gjithcka është refuzuar dhe bullgari ka vendosur që të qëndrojë në taborin ‘kuqezi’. Ka qenë vetë Miliev ai i cili pas një konsultimi të shkurtër ka njoftuar kryesinë se nuk dëshiron të largohet nga Tetova, duke u dhënë në këtë mënyrë drejtuesve të klubit mundësinë që të refuzojnë ofertën ruse. Ky hap tregon se Shkëndija mendon seriozisht për sezonin pranveror dhe përkundër ofertës së majme, është vendosur që ekipi më shumë ka nevojë për përvojën dhe cilësinë e bullgarit Yordan Milev. Kujtojmë se mbrojtësi në rradhët e Shkëndijës erdhi në merkaton e janarit nga tabori i Levskit të Sofjes. Transferimi i tij në Tetovë ishte senzacion i vërtetë, nëse llogaritet fakti se ‘kuqezinjtë’ fituan betejën me skuadrat e Seria B të Italisë, Carpi dhe Avelino, të cilat gjithashtu insistonin të angazhojnë mbrojtësin kualitativ që ka paraqitje edhe për kombëtaren e Bullgarisë

Publikuar: 25.02.2014 | 21:56
Lexuar: 777 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
Am (26/02/2014 00:05:47) Jeni qesharak nuk e ka pranuar oferten per te luajtur maqedoni ekonomistat ne futboll interesant.

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime