E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Konkurrentja e “The Voice of Albania”, Enrika Derza tani ka filluar një sfidë të re, duke u bërë pjesë e formatit të njëjtë, por që po mbahet në Zvicër, “The Voice of Switzerland”.
Shkodrania, Enrika Derza, në “The Voice of Switzerland” (Video)Shkodrania 17 vjeçare, Enrika Derza, po korr suksese në një konkurrim të edicionit të dytë të “The Voice of Swetzerland”, që po mbahet në shtetin helvetik.

Gjatë prezantimit në “Blind Auditions”, me zërin e saj, ajo ka arritur t’i bëjë për vete dy pjesëtarë të jurisë, Marc Sway dhe Philipp Fankhauser.

Me këngën “Listen”, ajo ka siguruar tashmë vend në ekipin e Marc Sway.
Pjesëmarrja e Enrika Derzës në këtë spektakël nuk është eksperienca e saj e parë, pasi që ajo në formatin e njëjtë në Shqipëri, kishte arritur deri në finale.

Rruga e saj deri në Zvicër nuk ka qenë e lehtë. Kushërinjtë e saj që jetojnë atje kanë bërë përpjekje që t’ia mundësojnë këtë ëndërr ta ketë më afër.

Enrika Derza është nga Shkodra, ndërsa në “The Voice of Albania” ishte prezantuar kur ishte 15 vjeçare.
Derza ishte prezantuar edhe në festivalin e të rinjve në Shqipëri, Top Fest, ndërsa ka marrë edje dy çmime në festivale ndërkombëtare.

Publikuar: 14.03.2014 | 10:57
Lexuar: 1254 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime