E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Teknologjia është zhvilluar nga Instituti Suedez Interaktiv ICT dhe u krijua për t’u përdorur në spitale nga studentët e mjekësisë.
Teknologjia e re që lejon autopsinë e mumjes egjiptiane


Teknologjia e re, e cila po përdoret në një muze në Suedi u lejon vizitorëve të hapin në mënyrë dixhitale një mumje egjiptiane.

Vizitorët në Muzeunë e Antikiteteve Mesdhetare dhe të Lindjes së Afërt, “Medelhavsmuseet” në Stokholm, mund të përdorin një tabelë virtuale autopsie për të hapur "varrin" dhe të çmbështjellin shtresat e mumjes “Neswaiu”, një prifti që ka jetuar në shekullin e tretë para Krishtit, në Tebë.

Teknologjia është zhvilluar nga Instituti Suedez Interaktiv ICT dhe u krijua për t’u përdorur në spitale nga studentët e mjekësisë.

Publikuar: 21.03.2014 | 17:03
Lexuar: 937 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime