E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Për të pasqyruar këtë proces, BBC ka përgatitur dokumentarin e njohur "Vdekja e Jugosllavisë".


U shënua 25 vjetori i votimit të dhunshëm në parlamentin e atëhershëm të Kosovës për heqjen e autonomisë së Kosovës.

Ky akt edhe shënoi procesin e shpërbërjes së Jugosllavisë, të cilat filluan me protestat e shqiptarëve në Kosovë ndërsa një vit më vonë e gjithë Jugosllavia u përfshi nga protesta dhe përplasje që çuan me ndarjen e Sllovenisë dhe Kroacisë ndërsa më pas edhe të republikave tjera.

Për të pasqyruar këtë proces, BBC ka përgatitur dokumentarin e njohur "Vdekja e Jugosllavisë".

Ndiqni më poshtë 6 pjesët e dokumentarit:

Publikuar: 24.03.2014 | 07:08
Lexuar: 1252 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime