E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gjatë bisedës njëorëshe, Obama ka kërkuar nga Rusia që të ofrojë përgjigje me shkrim për zgjidhjen diplomatike të krizës në Ukrainë, e cila është paraqitur nga Uashingtoni.
Obama dhe Putin flasin për Ukrainën


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, i ka bërë thirrje presidentit rus, Vladimir Putin, që të tërheqë trupat ruse nga kufiri me Ukrainën.

Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se Putin i ka telefonuar Obamës të premtën.

Gjatë bisedës njëorëshe, Obama ka kërkuar nga Rusia që të ofrojë përgjigje me shkrim për zgjidhjen diplomatike të krizës në Ukrainë, e cila është paraqitur nga Uashingtoni.

Obama dhe Putin janë pajtuar që Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, dhe ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, të takohen për të diskutuar hapat e mëtutjeshëm.

Në Kombet e Bashkuara, shefi i OKB-së, Ban Ki-moon, ka deklaruar se Putini i ka thënë atij se “nuk e ka ndërmend të ndërmarrë ndonjë veprim ushtarak”.

Publikuar: 29.03.2014 | 10:33
Lexuar: 610 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime