E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Identikiti i femrës ideale në shekullin 21 është shumë e sofistikuar, i bazuar ne sensualitet, mendje dhe mirësi. Zbuloni çfarë meshkujt kërkojnë tek femrat, cilat femra preferojnë.
Tipet e femrave që preferohen më shumë nga meshkujt


1- Jo ndërhyrëse

Meshkujt nuk preferojnë femrat që ndërhyjnë, që ankohen, ato femra që ëndërrojnë versionin "kukull".

2- Femërore dhe joshëse

Feminiliteti josh shumë, për të mësuar nuk është e nevojshme të keni mbaruar një shkolle, me eksperiencë dhe disa këshilla të mira të gjitha mund të transformohen në femra fatale! Por mos harroni, sekreti i vërtet është që fillimisht duhet të keni respekt për veten.

3- Simpatike

Sipas mendimit të meshkujve, simpatia është një baze erotike tek femrat. Me pak fjale, turinj të varur, hatër mbetje i largojnë meshkujt.

4- Të ëmbla

Ëmbëlsia femërore është gjithmonë e vlerësuar nga gjinia mashkullore. Nuk duhet të ngatërroheni me përuljen e kohëve të vjetra, por ta interpretoni si një zotësi për të sjellë dritë me një buzëqeshje në cepat më të erret, duke mos i dramatizuar gjërat e vogla dhe problemet e mëdha që jeta na sjell çdo ditë.

5- Autonomia

Autonomi po, por jo shumë! Edhe në këtë rast meshkujt zgjedhin rrugën e mesme, autonomia femërore është e pranueshme, por vetëm nëse ajo nuk është e tepruar.

6- Memësore ...të ngjashme me nënën

Gruaja ideale për disa duhet të ngjaje me nënën. E gjejnë mes mijërave femrave. Nëse ngjashmëria fizike apo karakteristike i shtohet edhe ndonjë 'vlere" tjetër, atëherë është perfekte.

7- Aktive

Dembelizmi është nder gjerat që meshkujt urrejnë më shumë tek femrat, duke i bashkuar dhe indiferencën. Një femër aktive transmeton gëzim për të jetuar, bën më të bukur edhe ditën më të erret, ka dëshirë të ndajë çdo gjë me partnerin.

8- Bashkëpunimi

Në këtë pike femrat dhe meshkujt janë dakord, bashkëpunimi është i rëndësishëm në dashuri. Ndryshe është të flisni me sinqeritet duke vazhduar objektivat e njëjta, dhe diçka tjetër është të ndani pa dëshirë çdo aspekt teë përditshmërisë.

Publikuar: 09.04.2014 | 18:23
Lexuar: 955 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime