E diel, 18.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka thënë se oferta e Kievit për dialog me separatistët pro-rusë në lindje të Ukrainës “është një hap i duhur, edhe pse shumë i vonuar”.
Lavrov: Oferta e Kievit për dialog, hap i duhur por i vonuar


Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka thënë se oferta e Kievit për dialog me separatistët pro-rusë në lindje të Ukrainës “është një hap i duhur, edhe pse shumë i vonuar”.

Duke folur në Pekin, Lavrov ka thënë se është “e papranushme” që të përdoret forca për zgjidhjen e krizës në lindje të Ukrainës, ku separatistët kanë uzurpuar ndërtesat qeveritare në së paku dhjetë qytete.

Ndërkohë, ushtruesi i detyrës së presidentit të Ukrainës, Oleksander Turchynov, ka thënë se forcat e sigurisë kanë nisur një “operacion antiterrorist” në rajonin e Donjeckut.

Turchynov ka thënë se Rusia ka “plane brutale” për të destabilizuar Ukrainën.

Publikuar: 15.04.2014 | 12:47
Lexuar: 552 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime