E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shumë të rinj shpesh ndjejnë një dozë pakëndshmërie për shkak të fotografive që i publikojnë prindërit e tyre nëpër rrjetet sociale, por ka edhe të tillë që krenohen me ta.
A ju turpërojnë prindërit në rrjetet sociale?
Një hulumtim i ri ka treguar se afro 25 për qind e të anketuarve kanë pranuar se nuk janë ndier mirë për shkak të fotografive që prindërit e tyre i kanë publikuar në internet, e në të cilat ndodhen edhe vet ata.

Është interesante se hulumtimi ka treguar se më shumë kohë në internet kalojnë nënat në raport me baballarët.

Po ashtu, fëmijëve u pengojnë edhe postimet e prindërve të tyre në Facebook.

P.sh. një nënë ka bërë një njoftim bizar duke treguar se djali i saj kishte urinuar në krevat deri në moshën tetëvjeçare.

Kjo e ka detyruar djalin që ta fshijë profilin e tij nga ky rrjet social.

Publikuar: 19.04.2014 | 11:04
Lexuar: 680 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime