E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sipas raportit të fundit të Freedom House për lirinë e mediave, vendet euro-aziatike vazhdojnë të kenë më së paku liri të mediave.
Vendet euro-aziatike me më së paku liri të mediave


Sipas raportit të fundit të Freedom House për lirinë e mediave, vendet euro-aziatike vazhdojnë të kenë më së paku liri të mediave.

Freedom House në raportin e publikuar ka analizuar lirinë e mediave në 197 vende gjatë vitit 2013.

Sipas raportit, mediat në Rusi vazhdojnë të kenë liri të zymtë të shprehjes.

Raporti thekson se Rusia i ka mbajtur nën kontrollë të plotë mediat lokale.

Edhe në Ukrainë, liria e mediave ka rënie dhe kjo kryesusht për shkak të sulmeve ndaj gazetarëve, të cilët kanë mbuluar protestat e fundit.

Bjellorusia, Turkmenistani, Uzbekistani dhe Irani, janë në mesin e tetë vendeve me më së paku liri të mediave.

Publikuar: 01.05.2014 | 13:01
Lexuar: 619 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime