E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kryetari i Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) Nikolla Rilkoski sot do t'ia dërozojë certifikatën Gjorge Ivanovit, të zgjedhur për president të Republikës së Maqedonisë.
KSHZ-ja do t


Kryetari i Komisionit Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) Nikolla Rilkoski sot do t'ia dërozojë certifikatën Gjorge Ivanovit, të zgjedhur për president të Republikës së Maqedonisë.

Për Ivanovin, kandidat i VMRO-DPMNE dhe koalicionin "Për Maqedoni më të mirë", ky është mandati i dytë presidencial.

Sipas rezultateve përfundimtare të KSHZ-së, në votimin në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën të dielën më 27 prill, Ivanovin e mbështetën 534.910 votues, ndërsa kundërkandidati i tij nga LSDM-ja dhe koalicioni Stevo Pendaroski fitoi 3938.077 vota.

Në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale kanë votuar 967.694 votues, respektivisht 53,48 për qind nga gjithsej 1.779.572 të regjistruar në listën zgjedhore.

Publikuar: 02.05.2014 | 12:27
Lexuar: 830 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime