E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nga dy sulme vetëvrasëse me auto bombë, sot në provincën qendrore Hama në Siri, janë vrarë së paku 18 vetë dhe më tepër se 50 të tjerë janë plagosur.
Të paktën 18 persona, mes të cilëve edhe 11 fëmijë kanë humbur jetën në një sulm të dyfishtë afër qytetit sirian Hama

Televizioni shtetëror dhe agjencia shtetërore e lajmeve e Sirisë, SANA, kanë raportuar se në mesin e të vrarë janë edhe 11 fëmijë.

Në këto media shtetërore për këtë sulm fajësohen "terroristët", që është shprehje që ato e përdorin për kryengritësit që luftojnë kundër regjimit të presidentit të Sirisë, Bashar al-Assad.

Këto shpërthime u bënë tri ditë pasi nga sulmet kundër hapësirave nën kontrollin e qeverisë në qytetet Homs dhe Damask, raportohet se ishin vrarë më se 100 njerëz.

Gjatë tri viteve të kaluara, nga lufta civile që po vazhdon në Siri, janë vrarë më se 150 mijë vetë.

Publikuar: 02.05.2014 | 13:02
Lexuar: 537 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime