E diel, 18.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Rektori i USHT-së Vullnet Ameti, tha se universitetet në këtë kohë moderne krahas qëllimeve mësimore poashtu kanë mundësi të ndikojnë edhe në zhvillimin ekonomik.
Në USHT hapet INFO - KLUB (VIDEO)
“Ky është Info - Klubi i dytë për punësim të të rinjëve që e hapëm bashkërisht me UNDP tek ne.

Në këtë vend studentët do të mund të marrin informata në kohë dhe të sakta për mundësitë e punësimit, vendet e lira në shaplljet në sektorin privat dhe institucionet e shtetit dhe vendet për punë praktike për përfitim të përvojave të reja” tha Spasov.

Përfaqësuesja e UNDP-së Luiza Vinton nënvizoi se bëhet fjalë për një projekt të tyre që filloi edhe në shumë shtete tjera të botës dhe implementohet edhe në Maqedoni.

Në ndërkohë rektori i USHT-së Vullnet Ameti, tha se universitetet në këtë kohë moderne krahas qëllimeve mësimore poashtu kanë mundësi të ndikojnë edhe në zhvillimin ekonomik.

Publikuar: 14.05.2014 | 16:47
Lexuar: 842 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime