E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ish-shefi i ushtrisë së Egjiptit, Abdel Fattah al-Sissi, betohet sot në postin e presidentit.
Sissi merr sot presidencën e Egjiptit

Ish-shefi i ushtrisë së Egjiptit, Abdel Fattah al-Sissi, betohet sot në postin e presidentit.

Inaugurimi do të bëhet në Gjykatën e Lartë Kushtetuese të Egjiptit.

Sissi ka fituar zgjedhjet e muajit të kaluar me afro 97 për qind të votave, kundrejt rivalit të tij, liderit majtist, Hamdeen Sabbahi.

Zgjedhjet janë zhvilluar afro një vit pasi Sissi ka udhëhequr grushtshtetin kundër presidentit islamik, Muhammad Morsi.

Publikuar: 08.06.2014 | 10:52
Lexuar: 517 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime